Antalya petek temizliği, Kombi bakım

Antalya petek temizliği, Kombi bakım

Kimyasal İlaçlı Petek Temizliği

2023-2024 Petek temizliği fiyatları 1000₺

Antalya Petek temizleme, kışın kombiniz yandıgı halde petekleriniz ısınmıyorsa petek temizliiğine ihtiyacınız var demektir. Makineli petek temizliği sayesinde artık evinizi kirletmeden ve hiçbir yer sökmeden sadece banyoda yapılan bir işlemle bütün radyotör petek sistemi temizlenmektedir.

DİKKAT KOMBİ altında bulunan flitre ücretsiz temizlenir kombi bakım yapıyoruz diye kandırılmayın 

Antalya Petekler Ne Kadar Sürede Temizlenmeli?

Antalya Petek temizleme, olarak önerimiz. Kullanmakta olduğunuz peteklerin alt veya üst kısımlarında ısınmayan bölgeler varsa, musluklardan az yada hiç su gelmiyorsa, siyah yada koyu kahverengi pis su geliyorsa, kombiniz normale göre sesli çalışıyor veya sıcak suyunuz düzensiz olarak geliyorsa, petekler ısınmıyor veya yerden ısıtma sistemlerinde bölgesel ısınma problemleri yaşanıyorsa petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir.


ANTALYA PETEK TEMİZLEME fiyatları, petek temizligi,

Antalya Petek Temizliğinin Faydaları Nelerdir?

 Antalya Petek Kombi Temizleme kalorifer sisteminizin daha verimli bir şekilde ısıtmaya yardımcı olur, böylece enerji maliyetlerini düşürür. Borularda ve radyatörlerde tıkanmaları temizler. Radyatörlerde ve dahili ısıtma elemanlarında korozyonu önlemeye yardımcı olur. Petekler oluşan soğuk noktaları yok eder. Kombi pompasının ses yapmasını önler. Isıtma sisteminizin yaşlandıkça ürettiği gürültüyü (kettling) azaltır. Kombinizin ömrünü uzatır. Yeni bir kombi taktırıyorsanız, radyatör veya petekleri değiştiriyorsanız, herhangi bir pas, tortu kalıntısının yeni malzemeyi tıkamaması için önce kombi petek temizliğini yaptırmanızı öneririz.

bizi arayın ZERBAY YAPI   ZERBAY YAPI

 

Hemen Ara 05321389937

Watsapp 05321389937

Antalya petek temizleme fiyatları

Antalya da Petek temizleme fiyatları 1000₺

Antalya Petek temizleme fiyatları ne kadar? kombi kalorifer yıkma işlemin yapıyoruz, evlerin çoğuna gideriz kombi kalorifer su tesisat temizliği yapıyoruz. Eve girer girmez banyoya gideriz ,banyodan havlupan var, havlupanı sökmemiz lazım bunun için lazım olan bir tornavida bir de kurbağacık anahtar birde işe yaramaz  bir kova tornavida yardımıyla havlupan'nın yerinden sökeriz, sonradan havlupanın rekorlarını vanalarından gevşetiriz  altına koyduğumuz kova su dolmaya başlar havlupan az bir şey yerinden çıkartıp kovanın ağzına veririz. Havlupan'nın suyu bittikten sonra radyotör temizliği, için kombinin vanalarını kapatmaya gideriz.

Devamın oku tıka

Petek temizleme,

Petek temizliği,

Petek yıkama,

Kombi  petek temizleme,

Kaloifer tesisatı yıkama,

Radyatör temizliği,

bizi arayın ZERBAY YAPI   ZERBAY YAPI

 

Hemen Ara 05321389937

Watsapp 05321389937

Petek temizleme firması

Neden radyatör Peteğin Altı Isınmıyor?

Antaya da radyatör petek temizleme, sadece bir tanesinin altı ısınmıyorsa, petekte hava olabilir. Bu durumda peteğin havası alınmalıdır. Havası alındıktan sonra da peteğin yarısı ısınmıyorsa, petek içinde tortulaşma sonucu su döngüsü kısmen gerçekleşmiyordur. Bu durumda peteğin temizlenmesi gerekir. Kombi filtresinin tıkanması sonucu da peteklerde sıkıntı yaşanabilir. Kombi filtresi temizlenmesi gerekir. ANTAYA servisimiz sizlere bu konuda profesyonel destek verecektir.​​

Antalya Petek temizleme den sonra Isınırmı?

Antalya Isınmayan kalorifer peteği neden ısınmaz? ilk yapılması gereken vanalarını kontrol etmeniz. Vanalar saat yönünün tersine açılır. Eğer kapalıysa açarsanız petek ısınır. Kombi su basıncı kontrol edilir. Basınç belli bir seviyenin altına düşerse kombi arıza durumuna geçer. Kombinin göstergesine bakmayana kadar arıza durumunda olduğu fark edilmez. Petekleriniz hala ısınmıyorsa kalorifer burularında ve petek iç duvarlarında oluşan paslanmadan kaynaklı suyun geçiş kanallarında daralma, kombi filtresin de tıkanma oluşmuştur. Bu durum sizlerin müdahale edebileceği bir durum değildir. Antalya Petek temizleme firmaları ile iletişime geçmeniz durumunda en kısa sürede  petek temizliği yapan ustamız bulunduğunuz yere gelip kimyasal la petek temizliği işlemine başlayacak ve oluşan bu sorunu ortadan kaldıracaktır.

Neden Kombi Petek Temizliği yaptırmalıyım? 

Antalya Kalorifer Petek Bakımı ve Kombi Petek Bakımının Avantajları Nedir?
Yakıt tasarrufu sağlar, Peteklerin dengeli ve daha çabuk ısınmasını sağlar, Kombinizin ve peteklerinizin ömrünü uzatır, Kombinin gürültüsüz ve ekonomik çalışmasını sağlar, Yakıt ta ve faturada tasarruf sağlar

Kombinin vanalarını kapattıktan sonra banyodaki havlupanın yerine petek yıkama makinesi  yada petek temizleme motoru diye tabir ettiğimiz, makinemizi hortumlarını takılır ve Duş hortumunu da makinenin içine bırakırız suyunu açarız. Makinemizin içine su dolarken Bir makinenin bir hortumunu da klozetin içine koyarız, su dolduktan sonra makinemizi çalıştırırız, çalıştırır çalıştırmaz.

bizi arayın ZERBAY YAPI   ZERBAY YAPI

 

Hemen Ara 05321389937

Watsapp 05321389937

Antalya petek temizliği yıkama işlemin yaptırmalıyım

Antalya Petek temizliği Kir, Pas, çamur, katman ve buna benzer suyun içinden bayağı kirlenmiş olduğunu görürüz. Doğalgaz faturası bu kir ve pas yüzünden kombinin dolaşımını zorlaştırır ve faturaya yansıtır ve kirli su bittikten sonra bu sefer tek tek peteklerin az da olsa çamurlu suyun gelmesini sağlarız ve arkasından makinemizi kapatırız. Makinemizin, klozete giden hortumunu çıkartırız, kendi içinde döneceği şekilde ayarlarız,

Kimyaslı petek temizliği

Kimyasalı petek temizleme, 1 litre olan kimyasal asiti içine dökeriz bu kimyasal peteklerinize zarar vermez, Bunun yerine kireç sökücü ve diğer pas sökücü gibi kimyasallar kullanırsa, peteklerimizi delme ihtimali çok yüksektir 15-20 dakika kimyasallı şekilde döner ardından işleminin kolektörlerin altındaki vanayı kapatarak tek  tek bir petek açık olmak şartıyla suyun içinde döndüğünü fark ederiz, bütünü  petekleri tek tek açarızve kimyasal temizlik bitmiştir. Ardından tekrardan klozete bağlantı hortumu makinemize bağlarız, yeni su ilave ederek ten kimyasalın temizlemeye başlarız, kimyasal içinde kalırsa kombiye zarar verebilir.

Devamın oku tıkla

bizi arayın ZERBAY YAPI   ZERBAY YAPI

 

Hemen Ara 05321389937

Watsapp 05321389937

Antalya kombi bakım servisi

Antalya Petek yıkma, bulaşık yıkamya bu işlemde aynı o işleme benzer köpürt arkasından durulan ve tek tek bir tanesi açık kalır, şimdi işlemi ve durulama işleminde makinemizin sağ sol vanası vardır, bu vana ne işe yarar bu vana peteğin hem alttan hem üstten girişine suyun hem üstten hem alttan girişinin sağlar ve petek yıkmada, çok üstün bir rol oynar tane tane peteklerinizin yıkandıktan sonra makinemizin işi biter,geri aynı şekilde havlupanın yerine takarız .Takım işlemi bittikten sonra kombinin başına gidilir, kombide yapılacak işlem hani kombi temizliği diyorlar ya kombinin altındaki filtreyi temizlemek kombinin iç dizaynı mekanizmasını sadece kombi servisleri üstlenir. Bizim yapabileceğimiz sadece kombinin altındaki filtreyi temizlemek bu filtreyi temizlerken bu filtreyi temizledikten sonra kombinin suyunu açarız.

bizi arayın ZERBAY YAPI   ZERBAY YAPI

 

Hemen Ara 05321389937

Watsapp 05321389937

Kombi petek havası nasıl alınır

Antalya Petek temizleme Kombinin barı 2 bar bulduktan sonra vanayı kapatırız. Peteklerin yanına gider havalarını alırız , havalarını alırken kombideki Bar 1.5 e gelmiş olur ve kombiyi çalıştırmaya başlarız, Kombi devreye girmiyorsa,  bir tane sıcak su musluğu açarı, sıcak su musluğundan sıcak su geldiği zaman kombi ateşlemeyi yapmıştır ve kalifer tesisatına sıcak su yollamaya başlamıştır.

bizi arayın ZERBAY YAPI   ZERBAY YAPI

 

Hemen Ara 05321389937

Watsapp 05321389937

Antalya petek radyotör ayarları;

Kombi peteklerin ayarları nasıl olur? Kombiye yakın ilk iki Petek evinizde termostatik vana varsa bu ikİ  termostatik vanayı 2' ye çeviririz 3.vana üçe çeviririz son 2 tane 5 de 4 de kalsa da mesele değil termostatik vanaları da ayarladıktan sonra işlemiz bitmek üzeredir, eğer evde termostatik vana'nız yoksa 3 Petek hafiften açmayı yapınız.

HEMEN ARA 05325640192

Antalya petek temizliği fiyatları

Dogalgaz faturası için önemi ne?

 En çok fatura yiyen petek hangisidir, havlupanı sadece kullanacağınız zaman açmanızı tavsiye ederiz, Havlupan düz çalıştığı için üstünde termostatik vana gibi vanalar olmadığı için, düz çalıştığı için kombiye daima sıcak su yolla diye komut verir .Kombide durmadan fatura yer elinizden geldiği kadar ,havlupanları açmayalım ve en son işlem petek'lerimiz ısınmaya başladıysan elimizde termal kamera varsa bütün dereceleri ölçer dereceler aynı ise petek temizleme işlemi bitmiştir.

Petek temizliği kime ayit?

Ev sahibi ve kiracı arasıda geçen senelik Petek temizliği kime ayit? Olduğu senelik kulanan kiracı olduğu için kiracı tarafından ayittir. Kiracı Doğalgaz faturası yüksek gelmesini ve ısınma sorunu yaşamamak için Petek temizleme işlemi şart olup senelik yapılır.

Devamın oku tıkla

bizi arayın ZERBAY YAPI   ZERBAY YAPI

 

Hemen Ara 05321389937

Watsapp 05321389937

Antalya petek temizliği, Kombi bakım